Innovation and you

Şehitleri aydınlatan tasarım

Aydınlatma ve yeniliğin insanların hayatlarına dokunduğu nokta.

1. Dünya Savaşı'nda yapılan Çanakkale Savaşı'nın anısına inşa edilen ve Türkiye'nin en önemli anıtlarından biri olan Çanakkale Şehitleri Anıtı, nefesinizi kesecek LED ışıklardan oluşan olağanüstü bir potpuriyle yıkanıyor.

Philips, anında 16 milyon renk sağlayabilecek kadar güçlü, akıllı ve çevik bir LED aydınlatma sistemi yarattı. Bu LED Aydınlatma sistemi, aydınlatma ve tasarım alanındaki yeniliklerin insanların hayatına şaşırtıcı şekilde duygusal noktalardan dokunarak tarihe can verebileceğinin bir kanıtı.

Zaman içinde unutulmaya yüz tutmuş bir anıt birdenbire canlandı ve mekan, sevgi ve barışla parlayarak geleceği aydınlatan bir deniz feneri gibi ışık saçmaya başladı."

 

Sunay Akın

Türk şair ve gazeteci

Modern Türkiye'nin kurulmasını sağlayan, Çanakkale'deki sert ve kanlı savaşta verilen kayıpların anısı yad eden Şehitler Abidesi, Philips ve yeni nesil aydınlatma araştırma ve geliştirme ekibi için özellikle önemli bir projedir. Bir zamanlar önemli ölçüde tarihe emanet edilen ve "Şehitlik" olarak bilinen anıt, artık yenilikçi aydınlatma planı ile yeniden can buldu. Hayatını kaybeden kahramanlara saygılarını göstermek ve geçmişlerini hatırlamak isteyen ziyaretçilerin akınına uğrayan bu yeni aydınlatılmış anıt için Türkiye'nin en iyi yazarlarından Sunay Akın özel bir şiir yazdı. Akın, anıtın artık "gece kıyafeti gibi bir ışık kostümü" giydirilmiş gibi göründüğünü söylüyor.

Philips LED aydınlatma armatürleri ne kadar enerji tasarrufu sağlayabilir?

%50-70 arasında tasarruf sağlayabilir. İklim Grubu tarafından dünyanın en büyük şehirlerinden 12'sinde yürütülen bir çalışmaya göre, akıllı kontrollerle birlikte tasarruf oranı %80'e varabilir. Alıntı: İklim Grubu