Innovation and you

Doktorların hasta bakımını geliştirmesine yardımcı olma

Önemli bir sağlık durumuyla karşı karşıya olunduğunda zaman çok önemlidir. MR tarayıcılarındaki yenilik, doktorun hastaya teşhis koymasına yardımcı olarak cerrahi müdahalenin daha hızlı yapılmasına yardımcı olabilir. Ayrıca 21. yüzyılın tıbbında katı verimlilik şartlarının da karşılanması gerekir. Philips'in yenilikçi dijital geniş bant MR tarayıcıları, hastane iş akışlarının yanında hasta bakımını geliştirmeye de yardımcı olur.

Sekteye uğrayan genç bir hayat

 

Mostafa, aktif ve meraklı bir çocuktu. Beyin kanseri olunca her şey değişti. Hayat dolu kişiliği dramatik biçimde değişti. Aksileşti ve her şeye ilgisini kaybetti.

Değerli Ayrıntılar

Değerli Ayrıntılar

MR teknisyenleri ve cerrahlar beyin tümörünü almak için çalışıyor.

Bir çocuğun hastalanması tüm aileyi felç edebilir ve bu yüzden doktor büyük baskı altına girer. Verimliliği artırarak onu destekleyebiliriz."

 

Mohamed Mostafa

Philips Healthcare Genel Müdürü

Daha azıyla daha fazlasını başarma

Mostafa Kahire'deki Çocuk Kanser Hastanesi'ne geldiğinde bulanık görme ve baş ağrısı şikayetleri vardı. Mostafa'nın beyni Philips Ingenia 3 Tesla MR tarayıcı kullanılarak tarandı. Bu görüntüler, doktorların kanserin yerini kesin olarak bulmasına yardımcı oldu.
Hastalara sunulan faydalar kadar önemli olan bir başka şey de önemli paydaşlara yönelik kaynak yönetimi avantajlarıdır. Daha kısa sürede yapılan doğru teşhisler ve takipler, hastaneler ile hastaneleri işleten hükümetler ve şirketler üzerindeki baskıyı azaltır.
Philips Ingenia Manyetik Rezonans Görüntülemenin geniş bant fiber optik kablolar kullanan özel dijitalleştirme teknolojisi, sistemin yüksek kaliteli ve ayrıntılı görüntüleme sonuçları sunmasını sağlar. Bu ve teknolojinin kullanım kolaylığı, doktorlara vücut onkolojisi alanında günlük iş akışları için verimlilik sağlayan bir sistem sunar.

MR görüntüleri ameliyat sırasında bize rehberlik ediyor. Bir nevi navigasyon sistemi işlevi görüyorlar."

 

Dr. Mohamed El Telbagy

Pediyatrik Nörocerrahi Departmanı Başkanı, Çocuk Kanser Hastanesi, Mısır

Philips MR gelişmiş nörolojik görüntüleme, olağanüstü klinik performans ve ekonomik değer sağlar. Ayrıca hafifliği ve sınırlı miktarda helyum ve güç tüketmesiyle Philips'in sürdürülebilirlik hedeflerine de uygundur.

Küresel bir sorun

 

Dünya genelinde sağlık çalışanlarının üzerindeki iş yükü gitgide artıyor. Bu yüzden medikal cihaz teknolojisinde yeniliğin doktorların daha üretken olmalarını sağlaması gerekir.

= Mevcut çalışan işçi sayısı
= Öngörülen talep

Günümüzde dünya çapında 7,2 milyon kişi sağlık alanında hizmet vermektedir. 2035 itibariyle bu sayı %50 oranında azalacaktır.

CEO'ların %53'ü önümüzdeki 12 ay içinde daha fazla insanı işe almayı planlamakta ancak %63'ü doğru becerilere sahip çalışan bulma konusunda kaygı duymaktadır.

The 2014 PWC 17th Annual Global Healthcare CEO Survey

Yeniliği Keşfedin

 

Philips Ingenia 3.0T, sağlık çalışanlarının artık hız için çözünürlükten vazgeçmek zorunda kalmamaları amacıyla tasarlandı. Böylece rutin muayeneleri mükemmel görüntü kalitesiyle gerçekleştirebilirler. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Daha geniş bir rol

 

Görüntü kalitesi, MR'ların ameliyathanede de görev almasını sağladı. Cerrahların Philips Ingenia Manyetik Rezonans görüntülerini cerrahi navigasyon sistemi olarak nasıl kullandığını dinlemek için videoyu izleyin.

MR'lar ameliyatlara yön veriyor

MR'lar ameliyatlara yön veriyor

Dr. Beltagy, Philips MR'ların avantajlarından bahsediyor.

Bu, doktor ile tümör arasında bir savaştır. Tümörün tamamını alamazsanız savaşı kaybedersiniz."

 

Dr. Iman Zaki

Radyoloji Başkanı, Çocuk Kanser Hastanesi, Mısır

Takip

 

48 saat sonra doktorlar ameliyatın başarılı olup olmadığını ve tümörün tamamen alınıp alınmadığını görmek için bir MR daha çekti.

Onu MR odasına götürene kadar gözyaşlarımı durduramadım."

 

Yehia Eltoukhi Abdel Mequid

Mostafa'nın babası

Başarılı bir sonuç

 

Mısır'daki Çocuk Kanser Hastanesi'nin Pediyatrik Nörocerrahi Departmanı Başkanı Dr. Mohamed El Telbagy, günün en güzel anının ebeveynlere tümörün alındığı haberini verdiği an olduğunu söylüyor. O günden bu güne bir yıl geçti. Kanser geri dönmedi ve Mostafa yeniden hayata ilgi duymaya başladı.

Daha iyi bakım için iş ortakları

Daha iyi bakım için iş ortakları

Philips'in MR'larının çalışmasında nasıl büyük bir fark yarattığını Dr. Zaki'den dinleyin.