Innovation and you

Aile merkezli bakımın özü

Yenidoğan yoğun bakım ünitesine bebekler ve ebeveynlerinin ihtiyacı olan kişiselleştirilmiş bakımı her hastane sağlayamayabilir. Yenidoğan yoğun bakım ünitesindeki parlak ışıklar ve yüksek ses seviyeleri, bebeğin gelişmemiş beyni üzerinde zararlı etkiler yaratarak gelecekteki gelişimini etkileyebilir. Bu travmatik deneyim günler, haftalar, hatta aylar boyunca sürebilir. Ancak hem bebekler hem de aileleri için durumu iyileştirebilecek yenilikçi sağlık hizmeti çözümleri mevcuttur.

Yoğun bakımda olmanın ne demek olduğunu yaşayana kadar anlayamazsınız."

 

Yeni anne

Mangiagalli Hastanesi

Ölüm kalım mücadelesi verilen bir yeri günlük ritimlere uyulan bir yer haline getirmek çok önemlidir."

 

Profesör Fabio Mosca

Yenidoğan Yoğun Bakım Yöneticisi, Mangiagalli Hastanesi

Aileye verilen önem

Aileye verilen önem

Aile için alan oluşturmak, hastane deneyimini nasıl geliştirebilir?

Erken doğum

 

Her yıl tahminen 15 milyon bebek erken doğuyor (gebeliğin 37 haftası tamamlanmadan önce) ve bu sayı artıyor.

Erken doğum nedeniyle ölen 1 milyon çocuğun %75’i tıbbi müdahaleyle kurtarılabilirdi.

184 ülkede doğan bebeklerin %5 ila %18'i erken doğuyor.

Önemli olan hayatta kalmaktır 

Philips, bu aile merkezli bakım ihtiyacının hastanenin yenidoğan yoğun bakım ünitesinin felsefesinde benimsenmesi sağlandığında, prematüre bebeklerin hayatta kalma şansının oldukça yükseleceğine inanıyor. Ancak bunu mümkün kılacak tek şey sağlık hizmeti teknolojisi değil, aynı zamanda personelin Philips tarafından sağlanan gerekli eğitimi ve desteği almasıdır.

Bebek rahimdeyken gürültü ve ışıktan korunuyordu, dolayısıyla buna mümkün olduğunca yakın bir ortam oluşturmalıyız."

 

Profesör Fabio Mosca

Yenidoğan Yoğun Bakım Yöneticisi, Mangiagalli Hastanesi

Philips aydınlatma sistemi sadece bebekler ya da anneler için değil. aile merkezli bakım içindir. Bu bağlantılar kurulup sağlık hizmeti kişiselleştirilerek bireyler için daha anlamlı hale getirildiğinde, yaşamları daha sağlıklı hale getirmeye yardımcı olabilir. Hasta tüm ailedir ve bebeğe iyi bakarak başarılı olmamızın tek çaresi, aile merkezli bakım görüşünü benimseyerek ailenin tamamı için bakım sağlamaktır.

Aydınlatmayı Dönüştürme

 

Philips, anne ve bebek için uygun bir aydınlatma sistemi oluşturdu. Normalde yoğun bakım ünitesinde odanın tamamı için tek bir ışık düğmesi bulunur ancak kuvözdeki her bebeğin ihtiyaçları farklıdır. Mangiagalli sistemiyle aydınlatma ayarlanabilir: Sağlık çalışanlarının prosedür gerçekleştirmesi gerektiğinde açılabilir ve diğer zamanlarda kısılabilir.

Aile merkezli bakım

Prematüre bebekler ve aileleri için daha iyi bir yenidoğan yoğun bakım ünitesi oluşturma.

İzleme cihazları ve eğitim

 

Teknolojinin sağlanması işin sadece yarısıdır: Philips felsefesinin bir parçası da tüm sağlık çalışanlarının yüksek teknolojili yenidoğan bakım ekipmanının kullanımı hakkında doğru ve düzenli eğitim almasını sağlamaktır.

Annenin ruh halini değiştirme

 

Philips ayrıca hastaneyle işbirliği yaparak anne sütüne başlatma odalarını da yeniledi. Yeni sistemin daha yumuşak, dinlendirici ışıkları, annenin rahatlaması ve sütünü sağması için kolayca kontrol edilebiliyor.

Daha rahat emzirme

Daha rahat emzirme

Mangiagalli'deki emzirmeye başlama odalarının başarısının perde arkası.

Anne sütü – hayati bir besin

 

Sağılan anne sütü, henüz doğal emme kabiliyeti gelişmemiş prematüre bebekler için hayati önem taşır. Anne sütünün bebekler için önemini anlatmaya kelimeler yetersiz kalır. Anne sütü, gerekli besin maddelerinin yanında prematüre bebeklerin bağışıklık sistemi için özellikle önemli olan antikorları sağlar. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Sağlığımız için sonuçları

 

Aydınlatmanın sağlığımız üzerinde güçlendirici bir etkisi vardır ve belirli hue'ların bizi nasıl etkilediğini yeni yeni anlamaya başlıyoruz. İnsanların normalde en gergin ve savunmasız oldukları yer olan hastanelerde bu özellikle önemlidir. Bu teknolojiyi diğer yaş grupları ve diğer özel bakım üniteleri için geliştirme potansiyeli çok büyüktür.