Philips Hue ile aydınlatmayı hareketle kontrol edin

 

Philips Hue ailesinin yeni hareket sensörü, ışığa bağlanarak evde daha rahat ve güvenli hareket etmeye olanak sağlıyor; enerji verimliliğini artırırken, ışık düğmesine basma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

25 Şubat, 2017

Amsterdam, Hollanda – Aydınlatmada dünya lideri Philips Aydınlatma (Euronext Amsterdam: LIGHT), Philips Hue ailesine, evdeki ışıkları hareketlerle kontrol eden Philips hue hareket sensörünü ekledi. Hareket sensörü, ışıklarla düğmeye basmadan etkileşim kurulmasına izin veren, karmaşık bir kuruluma ihtiyaç duymayan, basit ama fonksiyonel bir cihaz olarak öne çıkıyor.
Hue Motion Sensor
Philips Hue hareket sensörünün kurulumu son derece basit; cihaz tümüyle kablosuz, pille çalışıyor, manyetik ve istenildiği gibi ayarlanabiliyor. Philips Hue uygulamasına doğrudan bağlanan ve Philips Hue aydınlatma sistemi ile tam entegre olan sensör, tüm Philips Hue ürünleriyle de uyumluluk gösteriyor.
Bir Philips Hue köprüsüne toplamda 12 sensör bağlanarak tüm ev hareket sensörünün kapsama alanına alınabiliyor. Sensörler; bir sehpa veya kitaplığa konulabiliyor, mıknatısıyla metal bir yüzeye tutturulabiliyor veya duvar ya da tavana sabitlenebiliyor.
Hue Motion Sensor
Philips Aydınlatma Ev Sistemleri Yöneticisi Sridhar Kumaraswamy yeni ürünle ilgili olarak; “Gece evde size rehberlik edeceğini bildiğiniz, çocuklara odadan çıkarken ışıkları söndürmelerini hatırlatma zorunluluğunu ortadan kaldıran Philips Hue hareket sensörü, yalnızca eller serbest şekilde kumanda etme imkânı sunmakla kalmıyor, içinizin rahat olmasını da sağlıyor.

Odadan çıktığınızda devreye giren güvenilir algılama sistemi sayesinde aynı zamanda daha fazla enerji tasarrufu yapmanıza da olanak sağlıyor.” dedi.

 

Philips Hue hareket sensörü, aydınlatma kumandasını elden adımlara taşıyor. Hassas bir yanıt sistemine sahip ışıklar yarım saniye içerisinde hızla tepki vererek rehberlik ediyor. Böylece karanlıkta el yordamıyla elektrik düğmesini aramaya ya da parlak ışık açarak ailenin diğer üyelerini uyandırmaya gerek kalmıyor. Kişisel ayarlar ile geceleri yumuşak bir aydınlatma sağlanabiliyor, gündüzleri ise ışık tercih edilen şekilde kişiselleştirilebiliyor.  

 

Günün her saatinde kusursuz aydınlatma için akıllı sensör

Philips Hue hareket sensörü, entegre gün ışığı sensörü sayesinde odadaki ışığın yeterli olup olmadığını tespit ediyor ve ışıkları sadece ihtiyacı karşılayacak seviyeye getirerek enerji tasarrufu yapmaya yardımcı

oluyor. Akşam eller doluyken girilen oda aydınlanıyor, gece tuvalete gitmek için yataktan kalkıldığında ise ışıklar kısık düzeyde açılıyor. 

Philips Aydınlatma Hakkında

Aydınlatma ürünleri, sistemleri ve hizmetlerinde dünya lideri Philips Aydınlatma (Euronext Amsterdam: LIGHT),  iş dünyasına katma değer yaratan, zengin kullanıcı deneyimi sunan ve yaşam kalitesini artıran inovasyonları hayata geçirmektedir. Kurumlara ve tüketicilere yönelik hizmetleriyle şirket, evleri, binaları ve kentsel alanları dönüştüren Nesnelerin İnterneti teknolojileriyle aydınlatma sektörüne yön vermektedir. 2016 yılında 7,1 milyar Euro değerinde satış geliri eden Philips Aydınlatma, dünya genelinde 70’i aşkın ülkede 36.000 kişiyi istihdam etmektedir.
 

Philips Aydınlatma ile ilgili haberlere ulaşmak için http://www.newsroom.lighting.philips.com adresini ziyaret edebilirsiniz.