Philips Interbrand "En İyi Küresel Yeşil Markalar" listesinde 14. sıraya yükseldi

Haziran 30, 2014

Philips, Interbrand’in En İyi Küresel Yeşil Markalar sıralamasında sürdürülebilirlik alanında en iyi çıkış yapan marka olarak gösteriliyor. İki yılda kaydettiği on yedi basamak yükselme, şirketin sürdürülebilirliğe olan güçlü bağlılığını temsil ediyor.

 

Amsterdam, Hollanda – Royal Philips (NYSE:PHG, AEX:PHI), önde gelen marka danışmanlığı ajansı Interbrand* tarafından oluşturulan En İyi Küresel 50 Yeşil Marka yıllık sıralamasında, teknoloji markaları arasında en hızlı yükselme kaydeden marka oldu. Bu yıl dokuz sıra yükselen Philips, tüm markalar arasında ikinci büyük yükselişi kaydetti ve geçtiğimiz yıl 23. sıradayken şu an 14. sıraya yerleşti. 

 

Raporunu açıkladıktan sonra Interbrand tarafından şu açıklama yapıldı: “Philips'in 2013/2014 yılının en ünlü global markalarından biri olduğunu gördük. Yenilenmiş marka vizyonu ve kimliği ile Philips insanların hayatına anlamlı inovasyonlar ile katkı yaparak yılda 3 milyarı aşkın insanın hayatını iyileştirmek için zemin hazırladı.”

 

Philips Sürdürülebilirlik Grup Başkanı Henk de Bruin düşüncelerini şöyle dile getirdi: “İki yıl içinde büyük bir yükselme kaydettiğimiz için çok mutluyuz, bu başarı sürdürülebilir inovasyon alanındaki çabalarımızın göstergesi oldu”. “Bu yıl Yeşil Ürün satışlarımız toplam satışların yarısını aştı, bu da sürdürülebilir performansımızın markamız için daha güçlü bir talep oluşturduğunu gösteriyor. İş modellerimiz, malzemenin yeniden kullanımı ve tasarım süreçlerimizde dairesel ekonomi yaklaşımını benimsemenin dünyayı daha sürdürülebilir bir hale getirmenin yanı sıra bize rekabet avantajı sağlayacağına inanıyoruz.”

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Interbrand Amsterdam İdari Müdürü Patrick Stal ise “Kurumsal yurttaşlık ve sürdürülebilirlikle ilgili faktörler konusunda markanın performansı daima DNA'sının bir parçası olmuştur. Şimdi gördüğümüz kadarıyla her geçen gün daha çok sayıda global izleyici bu performansın farkına varıyor ve bunu marka algısına belirgin bir katkı olarak görüyor. Philips, kurumsal yurttaşlık ve sürdürülebilirlikle ilgili konularda ne kadar güçlü bir performans sergilediğini dünyaya göstermesiyle markanın yeşil algısındaki büyüme bu marka için gerçek değer sunmaya devam etmeyle bağlantılı” dedi.

 

Son olarak aldığı Practice Greenhealth'ın “Değişim Şampiyonu” ödülü ve ABD Çevre Koruma Ajansı'nın “Energy Star Yılın Ortağı” ödülleri de dâhil olmak üzere Philips sürdürülebilirlik performansıyla uluslararası ün kazandı. Philips, en iyi 100 küresel markayı gösteren yıllık Interbrand sıralamasında 9,8 milyar ABD dolarını aşkın marka değeriyle 40. sırada yer alıyor.

 

Interbrand’in En İyi Küresel Yeşil Markaları hakkında bilgi edinmek için şu adresi ziyaret ediniz: www.bestglobalgreenbrands.com 

 


*Interbrand'in En İyi Küresel Yeşil Markalar değerlendirmesi:

Interbrand'in hazırladığı 2014 Yılının En İyi Küresel Yeşil Markaları raporu, bir şirketin çevresel uygulamaları ile tüketicinin bu uygulamalar hakkındaki düşünceleri arasındaki boşluğu inceler. Interbrand her yıl En İyi 50 Küresel Yeşil Marka'yı belirlerken yıllık En İyi Küresel Markalar raporuna 100 marka ile başlar. Daha sonra toplumun markanın sürdürülebilir veya yeşil uygulamaları konusundaki düşüncelerini almak için kapsamlı bir tüketici araştırması gerçekleştirir ve Deloitte tarafından sunulan çevresel sürdürülebilirlik performansı verileri ile karşılaştırır (Bu veriler kamuya açık bilgileri baz almaktadır).

Bilgi için:

Bersay İletişim Danışmanlığı

Sanem Sofuoğlu           sanem.sofuoglu@bersay.com.tr               0212 337 52 87
Demet Telkeş   demet.telkes@bersay.com.tr 0212 337 52 67
.

Royal Philips Hakkında

Royal Philips  (NYSE: PHG, AEX: PHIA) sağlık, aydınlatma ve tüketici ürünleri sektörlerinde sunduğu güncel yenilikler ile insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklı bir Sağlık ve İyi Yaşam şirketidir. Merkezi Hollanda'da bulunan Philips'in dünyada 100’den fazla ülkede toplam 115 bin çalışanı bulunmaktadır. 2013 yılında  23,3 milyar Euro tutarındaki satışlarıyla şirket, kalp sağlığı, akut bakım ve evde sağlık bakımı, enerji verimli aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamaları ile  erkek tıraş ve bakım ürünleri  ve ağız sağlığı  ürünlerinde pazar lideridir. Philips ile ilgili haberlere www.philips.com/newscenter adresinden ulaşabilirsiniz.  

.