Philips’ten Android Telefonlara Özel Fidelio Docking Hoparlör Serisi

Mayıs 13, 2012

Philips, uzun süredir Apple ürünleri için pazara sunduğu ve büyük ilgi gören docking hoparlör konseptini, Android telefonlar için de geliştirdi. Yeni nesil Philips Android Fidelio Docking hoparlörler, yenilikçi Philips yaklaşımını mükemmel ses kalitesi ve teknolojik özelliklerle birleştiriyor. 

Farklı tasarımları ve göz alıcı özellikleriyle Philips Android Fidelio Docking hoparlör serisi, bu yaygın işletim sistemini kullanan telefonlar açısından önemli bir eksiği kapatıyor. Müziği özgür bırakan seri; AS111, AS141 ve AS351 modellerinden oluşuyor.

 Philips Fidelio AS111, serinin kompakt ürünlerinden biri. Ön paneldeki dijital saati, otomatik olarak telefonunuza göre ayarlayan ürün, özel ücretsiz Fidelio yazılımıyla ve kolay senkronizasyon için SongBird yazılımıyla birlikte geliyor. Her açıdan mükemmel görünen 360 derecelik tasarımıyla ve yumuşak gece ışığıyla; yatak odanızda sevimli bir alarmlı saat görünümünde yer almaya son derece uygun olan Fidelio AS111, Bluetooth üzerinden müzik aktarım özeliğiyle de ilgi çekici. Zengin, çok yönlü, saf ve dengeli ses performansı için neodimyum hoparlörlerle donatılan AS111, cep telefonu parazitlerini önleyen blendaj teknolojisine de sahip.

 

Ürünün en önemli özelliklerinden bir ise hiç kuşkusuz FlexiDock. Philips FlexiDock, Android telefonlar için özel olarak geliştirildi. Akıllı tasarımı sayesinde, bağlantı soketi altta, yanda ve hatta üstte olan birçok Android telefonla uyumlu. İlk defa böyle bir esnekliğe sahip olan bu ürün, farklı üreticiler tarafından üretilen ve mikro USB bağlantı soketinin konumu ile yönü standart olmayan Android telefonlarla da sorunsuz çalıșıyor. Üstelik bağlantı sistemi, telefonu hem yatay hem de dikey konumda yerleștirmenize imkan veriyor.

Android dock hoparlörler için yeni geliştirilen başka bir özellik ise Philips DockStudio uygulaması. Ücretsiz Philips DockStudio uygulaması, docking hoparlörlere birçok benzersiz özellik kazandırıyor. Tüm dünyadaki binlerce internet radyo istasyonunu dinleyebilir, müzik koleksiyonunuzda gezinebilir ve dinlediğiniz parçayı Facebook'ta veya dinlediğiniz sanatçının fotoğraflarını Flickr hesabınızda paylașabilirsiniz. Bu uygulama, ortam içeriklerinizi keșfetmenize, oynatmanıza ve PC ile Android cihazlar arasında sorunsuz șekilde senkronize etmenize olanak sağlayan Songbird müzik fonksiyonuyla birlikte geliyor. Saat modunda, birden çok özelleștirilmiș müzik alarmı  belirlemenize olanak tanıyan uygulama, güncellenmiș hava raporlarını da aktarıyor. Tamamen ücretsiz olan uygulama, Android Market'ten yüklenebiliyor.

 Farklı tasarımıyla yeni serinin göz alıcı üyelerinden biri de Fidelio AS141. Bluetooth, DockStudio, SongBird ve FlexiDock gibi özelliklere sahip model, aynı zamanda Bas Refleks Hoparlör Sistemi’ne de sahip. Bu sistem, kompakt hoparlör kutusu sistemiyle derin bas sesler üretiyor. Sistemin düșük frekanslı seslerdeki kaybını azaltmak için woofer'la akustik olarak hizalanmıș ek bas borusuyla geleneksel hoparlör kutusu sistemlerinden ayrılıyor. Sonuçta daha az bozulma ile daha derin, kontrollü bir bas elde ediliyor. Sistem, geleneksel woofer'lar gibi, bas borusunun içindeki hava kütlesini titreștirerek çalıșıyor. Woofer'ın tepkisiyle birleșince, sistemdeki düșük frekanslı sesler de güçlenerek, derin baslara yeni bir boyut kazandırıyor. Philips AS141’de iki alarm saati ayarlanabiliyor. Biri kendiniz diğeri ise yanınızdaki kiși için...

Sesi biraz daha açın! Philips AS351 güçlü sesi, farklı tasarımı ve pille çalışabilme özelliğiyle iddialı geliyor. Tıpkı serinin diğer ürünleri gibi, AS351 de Bluetooth, DockStudio, SongBird ve FlexiDock özelliklerine sahip. Muhteşem ses performansı için; “Philips Obsessed With Sound” teknolojisine sahip olan yeni AS351, diğer modeller gibi Android telefonlar için şarj özelliğini de barındırıyor.

Apple ürünlerinden sonra Android tabanlı ürünlerde de mükemmel ses, benzersiz tasarım, uygulama desteği sunan yeni docking hoparlörlerle kaliteli müziğe yeni bir kapı açılıyor. Philips AS111 249,90 TL, AS141 299,90 TL, AS351 ise 349,90 TL’lik fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.  
  

 

Bilgi için

Burcu Aksoy
Philips CL Halkla İlişkiler Müdürü
Tel: 0 (216) 636 16 88
burcu.aksoy@philips.com
 
Selin Onat
Bersay İletişim Danışmanlığı
Tel: 0 (212) 337 51 92
selin.onat@bersay.com.tr

.

Royal Philips Electronics Hakkında

Hollanda kökenli Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) güncel yenilikler ile insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklı, çok amaçlı bir Sağlık ve İyi Yaşam şirketidir. Sağlık bakım, yaşam tarzı ve aydınlatma alanlarında dünya lideri olan Philips, tüketici anlayışını temel alarak "sense and simplicity" marka vaadiyle teknoloji ve tasarımı insan odaklı çözümler ile bütünleştirmektedir. Merkezi Hollanda'da bulunan Philips'in dünyada 100’den fazla ülkede toplam 117 bin çalışanı bulunmaktadır. 2010 yılında 22,3 milyar Euro tutarındaki satışlarıyla şirket, kalp sağlığı, akut bakım ve evde sağlık bakımı, enerji tasarruflu aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamaları ile Flat TV, erkek tıraş ve bakım ürünleri, taşınabilir eğlence araçları ve ağız sağlığı ürünleri gibi kişisel sağlık ve bakım amaçlı yaşam tarzı ürünlerinde pazar lideridir. Philips ile ilgili haberlere www.philips.com/newscenter adresinden ulaşabilirsiniz. 

.