Philips ve TPV, TP Vision Televizyon Ortaklığını Hayata Geçirdi

Nisan 26, 2012

Royal Philips Electronics (NYSE:PHG, AEX:PHI) bugün TPV Technology Limited (0903.HK) ile ortak bir televizyon girişimi oluşturulması işleminin tamamlandığını duyurdu. TP Vision adlı ortak girişimin % 70'i TPV'ye, % 30'u da Philips'e ait olacak. TP Vision, Philips marka TV'lerin geliştirilmesi,üretimi ve pazarlamasından sorumlu olacak.
 
Anlaşmanın tamamlanması, gerekli birleşme izni, hükümet ve TPV hissedarlarının onayı alındıktan sonra gerçekleşecek. Genel merkezi Amsterdam'da bulunan TP Vision, Maarten de Vries tarafından yönetiliyor. TP Vision, tasarım uzmanı ve yenilikçi Philips TV mirasını, TPV'nin üretim ölçeği ve operasyonel kusursuzluğuyla birleştiriyor.

Philips'in CEO'su Frans van Houten şunları söyledi: “TP Vision küresel pazarda önemli bir yer edinecek ve Philips TV'nin piyasadaki sürekliliğini sağlayacaktır.”  "TP Vision, TPV’nin geniş ölçeği ve üretim gücünün eklenmesiyle, Philips markasının etkinliğini, yenilikçi gücünü ve ticari ilişkilerini daha da arttıracaktır. TPV ile olan TV işbirliği, Philips'in Sağlık, Tüketici Elektroniği ve Aydınlatma sektörlerindeki lider konumunu güçlendirmeye odaklanmasını sağlayacak.”

"TPV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Jason Hsuan ise şöyle konuştu: “Bu TV ortak girişiminde Philips’le ortak olmaktan son derece mutluyuz’’. "Bu işbirliği Philips'in TV alanındaki marka konumunu geliştirecek ve iki tarafın hissedarlarına sürdürülebilir katkılar sağlayacak. Philips ve TPV uzun yıllar boyunca ortaklık yaptılar, bu sebeple, birlikte, küresel anlamda Televizyon pazarındaki en önemli oyuncu olabileceğimizden kuşkumuz yok."

TP Vision CEO'su Maarten de Vries şunları söyledi: “TP Vision, kalıcı olmak ve kazançlı bir biçimde büyümek için buradadır." "TP Vision tüketicilerin bir Philips televizyonundan bekledikleri yüksek düzey yeniliği getirmeye devam edecek. Yeni piyasaya sürülen 2012 serisi modeller, televizyon yayını ve internetten sağlanan dünya kadar dijital içeriğin tadını çıkarmak için gerekli her şeye sahip. Duygulara hitap eden ürünler yaratmaya inanıyoruz ve faaliyet gösterdiğimiz sektörlerdeki tüm tüketiciler için kolay erişilebilir durumdayız."
 
TP Vision, Çin, Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika ve Güney Amerika’daki belirli ülkeler dışında dünya genelinde Philips Televizyonlarının tasarımı, üretimi, dağıtımı, pazarlama ve satışından sorumlu olacak. Bu işlemin bir parçası olarak, Philips Televizyonun yenilik ve üretim alanları, ticari organizasyonlar, genel merkezler ve yaklaşık 3.300 çalışan TP Vision'a aktarılacak.

İşlemle ilgili en önemli şartlar ve koşullar, 1 Kasım 2011 tarihinde yapılan açıklamayla aynı doğrultudadır. Philips Television, 1 Ocak 2012'den beri Philips Consumer Lifestyle içinde bağımsız bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

Royal Philips Electronics Hakkında

Hollanda kökenli Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) güncel yenilikler ile insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklı, çok amaçlı bir Sağlık ve İyi Yaşam şirketidir. Sağlık bakım, yaşam tarzı ve aydınlatma alanlarında dünya lideri olan Philips, tüketici anlayışını temel alarak "sense and simplicity" marka vaadiyle teknoloji ve tasarımı insan odaklı çözümler ile bütünleştirmektedir. Merkezi Hollanda'da bulunan Philips'in dünyada 100’den fazla ülkede toplam 117 bin çalışanı bulunmaktadır. 2010 yılında 22,3 milyar Euro tutarındaki satışlarıyla şirket, kalp sağlığı, akut bakım ve evde sağlık bakımı, enerji tasarruflu aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamaları ile Flat TV, erkek tıraş ve bakım ürünleri, taşınabilir eğlence araçları ve ağız sağlığı ürünleri gibi kişisel sağlık ve bakım amaçlı yaşam tarzı ürünlerinde pazar lideridir. Philips ile ilgili haberlere www.philips.com/newscenter adresinden ulaşabilirsiniz.  

.

TP Vision Hakkında

TP Vision, görsel dijital eğlence dünyasında TV pazarında özel bir yere sahiptir. TP Vision, Avrupa'da, Rusya'da, Ortadoğu'da, Brezilya'da, Arjantin'de, Uruguay'da, Paraguay'da ve Asya Pasifikteki bazı ülkelerde Philips marka TV'leri geliştirmeye, üretmeye ve pazarlamaya odaklanmıştır. Bunu, tasarım uzmanı ve yenilikçi Philips TV mirasını, TPV teknolojisinin operasyonel kusursuzluğu, esnekliği ve hızıyla birleştirerek gerçekleştiriyoruz. Bu bir araya getirilmiş güçlü yönlerle pazara yüksek kaliteli TV'ler sunuyoruz: sofistike stiliyle akıllı ve kolay kullanım, yeni malzemeler ve ince tasarım. Tüketiciler için üstün TV deneyimi sunan ürünler yaratmayı hedefliyoruz. Philips TV'lerle birlikte TP Vision, eğlence sektöründe küresel ölçekte lider konumdadır. Hollanda'da, Amsterdam'da bulunan TP Vision, yukarıda belirtilen ülkelerde Philips TV'nin seçkin marka lisans sahibidir. TV şirketi, %70 TPV'ye ve % 30 da merkezi Hollanda'da bulunan Royal Philips Electronics'e aittir. TP Vision, dünya çapında çeşitli ülkelerde yaklaşık 3300 kişiye istihdam sağlamaktadır. 

.