Philips’ten "Rembrandt ve Çağdaşları" Sergisine Destek

Mart 7, 2012

Sağlık ve iyi yaşam alanının lider markası Philips, Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı etkinlikleri kapsamında Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM)’nde sergilenen “Rembrandt ve Çağdaşları - Hollanda Sanatının Altın Çağı” sergisine sponsor oldu.

 

 

“Rembrandt ve Çağdaşları - Hollanda Sanatının Altın Çağı” sergisi 22 Şubat tarihinden itibaren Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde Türkiye’de ilk kez sanatseverlerle buluşuyor. 59 sanatçıya ait 73 tablo, 19 desen ve 18 obje olmak üzere toplam 110 eserin yer aldığı ve Hollanda resminin en önemli isimlerinin bulunduğu serginin ana sponsorları arasında Philips de yer alıyor.

 

Philips’in ana sponsorları arasında yer aldığı sergide Rembrandt’tan ‘Rotterdamlı Bira Üreticisi Dirk Jansz Pesser’in Eşi’, ‘Dr. Ephraim Bueno Portresi’, ‘Ölü Tavuskuşlu Natürmort’; Johannes Vermeer’den ‘Aşk Mektubu’, Gabriel Metsu’dan ‘Yemek Yiyen Kadın’, Adriaen Coorte’ten ‘Kuşkonmazlı Natürmort’, Jan Steen’den ‘Fırıncı Oostwaard ve Eşi’, Jan de Bray’den ‘Aziz Luka Loncası Yöneticileri’ gibi birçok ünlü eser yer alıyor.

 

“Rembrandt ve Çağdaşları - Hollanda Sanatının Altın Çağı” sergisi Hollanda’nın en büyük ulusal müzesi olan Rijksmuseum’dan geliyor. Rijksmuseum ve Philips arasındaki işbirliğinin temelinde sanat ve mimarlık alanlarına yönelik LED çözümlerinin geliştirilmesi için karşılıklı bilgi alışverişi yatıyor. Aynı zamanda Rijksmuseum’un da ana sponsoru olan Philips, müzedeki dünyaca ünlü eserlerin de aydınlatmasını üstlenmiş durumda.

 

Rijksmuseum’da sergilenen ve dünyanın en ünlü tablolarından biri olan Rembrandt’ın Night Watch isimli eserini LED teknolojisi  ile aydınlatan Philips, Türkiye’de düzenlenen ilk ve en kapsamlı Hollanda sanatı konulu “Rembrandt ve Çağdaşları - Hollanda Sanatının Altın Çağı” sergisinin giriş alanının da aydınlatmasını üstleniyor.

 

Rembrandt sergisi giriş alanında  kullanılan yenilikçi LED teknolojisine sahip StyliD ürün ailesi UV ve InfraRed gibi salınımları olmaması sebebiyle eserlerin dokularında hiçbir deformasyon yaratmadan aydınlatma imkanı sunarken, aynı zamanda yüzde 70’e varan enerji tasarrufu  sağlıyor.

Sergi Hakkında

  

SSM sergi anasayfasına git

Basın toplantısından kareler

 

Facebook fotoğraf albümü’ne git

Sergiye katıl

 

Facebook etkinliği’ne git

Royal Philips Electronics Hakkında

Hollanda kökenli Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) güncel yenilikler ile insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklı, çok amaçlı bir Sağlık ve İyi Yaşam şirketidir. Sağlık bakım, yaşam tarzı ve aydınlatma alanlarında dünya lideri olan Philips, tüketici anlayışını temel alarak "sense and simplicity" marka vaadiyle teknoloji ve tasarımı insan odaklı çözümler ile bütünleştirmektedir. Merkezi Hollanda'da bulunan Philips'in dünyada 100’den fazla ülkede toplam 120 bin çalışanı bulunmaktadır. 2010 yılında 22,3 milyar Euro tutarındaki satışlarıyla şirket, kalp sağlığı, akut bakım ve evde sağlık bakımı, enerji verimli aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamaları ile  erkek tıraş ve bakım ürünleri, taşınabilir eğlence araçları ve ağız sağlığı ürünleri gibi kişisel sağlık ve bakım amaçlı yaşam tarzı ürünlerinde pazar lideridir. Philips ile ilgili haberlere www.newscenter.philips.com/tr_tr adresinden ulaşabilirsiniz.

.