Philips'ten Akıllı, Şık, Kullanışlı ve Çevreye Duyarlı Ürünler

Ocak 7, 2012

Tüketicilere; akılcı, şık ve kullanışlı ürünler sunan Philips, aynı zamanda çevre duyarlılığı odaklı yaklaşımıyla da dikkat çekiyor. Pazara sunduğu ürünlerle eko-sisteme duyarlı ve çevre odaklı çözümler üreten Philips, hayatı kolaylaştırırken çevreyi korumaya da özen gösteriyor.

Teknolojiyi, yaşamın kolay anlaşılır ve eğlenceli bir parçası haline getiren Philips, zengin ürün gamında yer alan ürünlerin çevreye duyarlı olmasına özel bir önem veriyor. Philips’in tasarruflu seri elektrikli süpürgeleri, mükemmel temizliği daha az elektrik tüketerek sağlıyor.

 Philips EasyLife EnergyCare serisi, yüzde 20 daha az elektrik tüketiyor. Küçük boyutu ve pratik kullanımıyla da dikkat çeken FC8144 sadece 1400W’lık elektrik tüketimine sahip. Elektrikli süpürge kategorisinde 50 yıllık uzmanlığa sahip olan Philips, bu konudaki tecrübesini temizlikten ödün vermeden dünyada “sürdürülebilir kalkınma” ilkesine uygun ürünler üretmek için kullanıyor. Bu ilke doğrultusunda Türkiye’de 2011 yılında, Philips’in tasarruflu elektrikli süpürgelerini tercih edenler sayesinde, yaklaşık 270.000 KW enerji tasarrufu sağlandı.
 Euromonitor Araştırma Şirketi 2002-2010 satış adedi sonuçlarına göre, “Dünya’nın 1 Numaralı Ütü Markası” olan Philips, gelişmiş doğa dostu Philips EcoCare GC3730 serisi ile ütüleme performansından ödün vermeden yüzde 25 enerji tasarrufu sağlamak mümkün. Böylece 100 TL’lik birim elektrik sarfiyatını 75 TL’ye indirmek de olanaklı hale geliyor.
 Farklı bir çözüm de Philips küçük ev aletlerinden. Philips, Airfryer ile yağsız ve lezzetli kızartma devrimini başlattı. Yalnızca Philips Airfryer’da bulunan RapidAir hızlı hava teknolojisi sayesinde, artık hiç yağ kullanmadan lezzetli kızartmalar pişirmek mümkün. Böylece hem doğayı kirleten ve nereye atacağımızı bilemediğimiz kızartma yağlarından kurtuluyoruz hem de daha sağlıklı beslenerek yaşam kalitemizi artırıyoruz. Üstelik Philips Airfryer’ın 15 dakika gibi kısa bir sürede kızartma yapabilen hızlı sistemi sayesinde, enerjiden tasarruf edip doğayı koruyabiliyoruz.
 Philips kişisel bakım ürünlerinde ise Lityum-ion batarya kullanan AquaTouch ve PowerTouch serileri dikkat çekiyor. Daha dayanıklı bir batarya türü olan Li-ion piller, uzun süreli kullanım özelliğiyle çevre dostu. Özellikle kullanılmadıkları zamanlarda çok dah az enerji tüketen Li-ion pillerle Philips kişisel bakım ürünleri çok daha doğa dostu bir profile sahip. 15 saniyede kullanıma hazır hale gelen Philips Procare Keratin saç düzleştiricisi de tükettiği düşük enerji ile bu profile katkı sağlayan ürünlerden.

Bilgi için:

Burcu Aksoy
Philips CL Halkla İlişkiler Müdürü
Tel: 0 (216) 636 16 88
burcu.aksoy@philips.com


Selin Onat
Bersay İletişim Danışmanlığı
Tel: 0 (212) 337 51 92
selin.onat@bersay.com.tr

.

Royal Philips Electronics Hakkında

Hollanda Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) güncel yenilikler ile insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklı bir Sağlık ve İyi Yaşam şirketidir. Sağlık bakım, aydınlatma ve yaşam tarzı alanlarında dünya lideri olan Philips, tüketici anlayışını temel alarak “sense and simplicity” marka vaadiyle teknoloji ve tasarımı insan odaklı çözümler ile bütünleştirmektedir. Merkezi Hollanda’da bulunan Philips’in dünyada 60’tan fazla ülkede toplam 116.000 çalışanı bulunmaktadır. 2009 yılında 23 milyar Euro tutarındaki satışlarıyla şirket, kalp sağlığı, akut bakım ve evde sağlık bakımı, enerji tasarruflu aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamaları ile Flat TV, erkek tıraş ve bakım ürünleri, taşınabilir eğlence araçları ve ağız sağlığı ürünleri gibi kişisel sağlık ve bakım amaçlı yaşam tarzı ürünlerinde pazar lideridir. Philips ile ilgili haberlere www.philips.com/newscenter adresinden ulaşabilirsiniz.

.