2012'de Kendinizi Bakımlı, Hacimli ve Sağlıklı Saçlarla Yenileyin

Ocak 6, 2012

Uzun, örgülü, sıkı at kuyrukları, Long Bob, dalgalı, dağınık, kabarık, perçemli… 2012 yılında öne çıkacak saç trendleri şimdiden belli oldu. En yeni ve sofistike saç modelleri, podyumlardan sokaklara kadar şimdiden her yerde karşımıza çıkmaya başladı.

Yeni yılla birlikte saç modasında yeni trendler de hızla kendisini göstermeye başladı. Anlaşılan o ki 2012, uzun ve dalgalı saçların yılı olacak. Modası hiç geçmeyen örgülü saçları da bu yıl sık sık göreceğiz. Genellikle Hollywood yıldızlarında görmeye alışkın olduğumuz, hafif dağınık kabarık saçlar da 2012 model trendler arasında yerini aldı diyebiliriz.

Pratik kullanımı ve duygusal tarzıyla örgülü saçlar da sevimli ve naïf bir görünüm için vazgeçilmez seçeneklerden biri. Yandan veya arkadan uygulanan örgüler, birçok saç tasarımcısının tercihi olmaya devam ediyor.

Yeni yılda daha kadınsı bir görünüm tercih edenlerin seçimi ise kabarık modeller. Özellikle hafif dağınık kabarık saçlar, feminen bir sezon için vazgeçilmezler arasında. 2012’ye güçlü bir giriş yapan perçemli saçları da unutmamak gerekiyor. Düz ve salaş görünümlü perçemli saçlar, sağlıklı bir görünümle birlikte ilgi çekmeye aday modellerden.

Sıkı at kuyrukları da 2012’nin en gözde saç trendlerinden olmaya aday. Seksi ve alımlı görünümüyle hem sert hem de farklı görünmek steyen kadınlar için sıkı at kuyrukları, bu yılın önemli alternatiflerinden. Ortadan ayrık saç modelini tercih eden modacıların sayısı da oldukça fazla. Yüzü daha ince gösteren bu model de 2012’nin gözdelerinden olacak gibi görünüyor. Üstelik şık davetlerin de vazgeçilmezleri arasında. Son olarak Bob kesime oldukça benzeyen Long Bob, yani Lob kesimi de atlamamak gerekir. Fazla kısa kesimden hoşlanmayanlar için mutlaka denemesi gereken bir seçenek. Cildinize uygun renk seçimiyle birlikte, çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Renk seçeneklerinde ise sarı tonlar bu yıl için ağırlıklı olmakla beraber; siyah, kahve ve kızıl tonların da öne çıkacağı bir 2012 bizleri bekliyor.

 Elbette tüm bu alımlı ve estetik modellerin yaratılmasında ve kullanımında sağlık ve güzelliği bir arada vaat eden bir saç düzleştiricinin kullanımı son derece önemli. Saçlarınız rüzgarda özgürce salınırken, parlak ve hacimli görünmüyorsa, modaya uymanın da pek anlamı kalmıyor. Philips’in bu konuda bir önerisi var.

Philips’in yeni nesil elektrikli saç düzleştiricisi ProCare Keratin HP8361, sahip olduğu yenilikçi özelliklerle, sağlıklı saç bakımına önem verenlere için benzersiz bir seçenek. Elektrikli saç bakım ürünleriyle ilgili tüm kaygılara aynı anda son vermeyi başaran Philips, saçın temel yapıtaşlarından “keratin maddesini”*, HP8361’e doğrudan ekleyerek Türkiye’de bir ilke imza atıyor.

Procare Keratin HP8361’de yer alan keratin plakalar, saça şekil verirken aynı zamanda bakımını da gerçekleştiriyor. Saçtaki negatif yüklü iyonları nötr hale getirerek saçın elektriklenmesini önleyen “İyonik Bakım” özelliği de HP8361’in önemli avantajlarından biri. Bilindiği gibi elektriklenmeyen saçlar daha parlak ve sağlıklı bir görünüme sahip oluyor. Cihazın bir diğer önemli özelliği olan Sonik Titreşim ise saçları plaka üzerinde eşit olarak dağıtıyor. Böylelikle saçlar zarar görmeden, çok daha kısa sürede şekil alabiliyor.

EHD+ eşit ısı dağılımı teknolojisiyle plakanın tüm alanlarının aynı derecede ısınmasını sağlayan yeni ProCare, saçların ısıdan zarar görmesini de engelliyor. HP8361 ayrıca, diğer ürünlere kıyasla yüzde 20 daha uzun olan plaka boyutlarıyla, işlem süresini kısaltıyor. 230 derecelik profesyonel ısı seviyesi, 15 saniye içinde kullanıma hazır hale gelme, otomatik kapanma ve 2,5 m’lik uzun kablo boyu, Procare Keratin HP8361’i tercih etmeniz için öne çıkan diğer özellikler.

Şık ve kullanışlı aksesuarlarla sunulan ProCare Keratin HP8361’in son kullanıcı fiyatı ise 189,90 TL.


*Saçın ana maddesi olan Keratin, saçı canlı tutan ve besleyen bir proteindir.

Philips ile ilgili haberlere www.philips.com/newscenter adresinden ulaşabilirsiniz.  

Bilgi için:

Burcu Aksoy
Philips CL Halkla İlişkiler Müdürü
Tel: 0 (216) 636 16 88
burcu.aksoy@philips.com


Selin Onat
Bersay İletişim Danışmanlığı
Tel: 0 (212) 337 51 92
selin.onat@bersay.com.tr

.

Royal Philips Electronics Hakkında

Hollanda kökenli Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) güncel yenilikler ile insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklı, çok amaçlı bir Sağlık ve İyi Yaşam şirketidir. Sağlık bakım, yaşam tarzı ve aydınlatma alanlarında dünya lideri olan Philips, tüketici anlayışını temel alarak "sense and simplicity" marka vaadiyle teknoloji ve tasarımı insan odaklı çözümler ile bütünleştirmektedir. Merkezi Hollanda'da bulunan Philips'in dünyada 100’den fazla ülkede toplam 117 bin çalışanı bulunmaktadır. 2010 yılında 22,3 milyar Euro tutarındaki satışlarıyla şirket, kalp sağlığı, akut bakım ve evde sağlık bakımı, enerji tasarruflu aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamaları ile Flat TV, erkek tıraş ve bakım ürünleri, taşınabilir eğlence araçları ve ağız sağlığı ürünleri gibi kişisel sağlık ve bakım amaçlı yaşam tarzı ürünlerinde pazar lideridir. Philips ile ilgili haberlere www.philips.com/newscenter adresinden ulaşabilirsiniz.  .