Philips Avent'ten Annelere Profesyonel Destek

Aralık 12, 2011

Philips Avent, anne ve bebek sağlığına sadece ürün bazlı değil aynı zamanda çözüm bazlı yaklaşımını da sürdürüyor. Bu bağlamda Aralık ayı başında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Excellence in Paediatrics’ organizasyonu kapsamında 2 Aralık’ta “Emzirme Sempozyumu” düzenlendi.

Genel hatlarıyla; annelerin emzirme esnasında yaşadığı sorunlar, annelerin emzirmeyi neden erken bırakmak zorunda kaldığı gibi konularda, dünya çapında 4 bin anne üzerinde gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre yapılan değerlendirmelerle birlikte, anne sütünün önemine değinildi.

Philips Avent tarafından görevlendirilen Philips Sağlık ve Yaşam Kalitesi Merkezi’nin yürüttüğü yeni küresel araştırmada, annelerin yüzde 94’ünün bebeklerini emzirmek istediği ortaya kondu. Buna karşın, annelerin üçte biri, bebekleri altı aylık olduğunda emzirmeyi bırakıyor. Bu, “Dünya Sağlık Örgütü” tarafından sağlıklı gelişim açısından tavsiye edilen minimum süre. Araştırma bulguları, annelerin emzirme deneyimlerini geliştirmeleri, arttırmaları ve bu konuda bilinçlenmeleri açısından toplum ve işyeri desteğinin dünya genelinde artmasını öngörmekte.

Dünya genelinde 7 ülkede yürütülen araştırma sonuçlarında, annelerin bebeklerini daha uzun süre emzirmekten alıkoyan, işe geri dönme durumuyla yakından bağlantılı olarak süt miktarında azalma ve zamanın daralması şeklinde iki tür zorlukla karşı karşıya kaldıkları vurgulanıyor.

Bebek sahibi annelerin yüzde 40’ı, tüm coğrafyalar arasında açık farkla, bebeklerini daha uzun süre emzirememelerinde temel gerekçe olarak sütlerinin azalmasını gösteriyor. Oysa düzenli ve doğru bir şekilde süt verildiğinde, süt miktarında azalma olması doğal bir durum değil. Bunun yanı sıra, emzirmenin acı veren bir yanının bulunması, özellikle ABD ve İngiltere’de annelerin ilk üç ay içinde emzirmeyi bırakmalarında önemli bir faktör.

Doğru emzirme tekniklerini öğrenmek için diğer bir kaynak ise dünyadaki oranı yüzde 50’nin altında kalan annelerin tamamladığı emzirme dersleri. Emzirme dersleri, Birleşik Devletler’de yüzde 73 oranında annenin katılımıyla son derece iyi işlerken, diğer ülkelerdeki anneler böyle bir kaynağın varlığından habersiz ya da emzirme dersleri almanın uygun bir seçenek olduğunu bilmiyor.

Londra UCL Enstitüsü Çocuk Sağlığı ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Alan Lucas’ın konuşmasının da yer aldığı bu önemli buluşmada Türkiye ve dünyadan çok sayıda uzman doktor da katılımcı olarak yer aldı.

Bilgi için:

Burcu Aksoy
Philips CL Halkla İlişkiler Müdürü
Tel: 0 (216) 636 16 88
burcu.aksoy@philips.com


Selin Onat
Bersay İletişim Danışmanlığı
Tel: 0 (212) 337 51 92
selin.onat@bersay.com.tr

.

Royal Philips Electronics Hakkında

Hollanda kökenli Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) güncel yenilikler ile insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklı, çok amaçlı bir Sağlık ve İyi Yaşam şirketidir. Sağlık bakım, yaşam tarzı ve aydınlatma alanlarında dünya lideri olan Philips, tüketici anlayışını temel alarak "sense and simplicity" marka vaadiyle teknoloji ve tasarımı insan odaklı çözümler ile bütünleştirmektedir. Merkezi Hollanda'da bulunan Philips'in dünyada 100’den fazla ülkede toplam 117 bin çalışanı bulunmaktadır. 2010 yılında 22,3 milyar Euro tutarındaki satışlarıyla şirket, kalp sağlığı, akut bakım ve evde sağlık bakımı, enerji tasarruflu aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamaları ile Flat TV, erkek tıraş ve bakım ürünleri, taşınabilir eğlence araçları ve ağız sağlığı ürünleri gibi kişisel sağlık ve bakım amaçlı yaşam tarzı ürünlerinde pazar lideridir. Philips ile ilgili haberlere www.philips.com/newscenter adresinden ulaşabilirsiniz.  

.