Philips’in geliştirdiği iE33 xMATRIX ultrason sistemi sağlık alanında büyük bir devrime imza atacak

Ekim 17, 2011

Royal Philips Electronics, yetişkin ekokardiyografisine ilişkin mükemmel bir görüntüleme çözümü sunmak üzere tasarlanmış iE33 xMATRIX kardiyak ultrason sistemini daha da geliştirdi. Ultrason alanında büyük bir devrime imza atacak olan iE33 xMATRIX sistemi, klinik tedavi uzmanlarına yeni teşhis araçları sunmanın yanı sıra hastaların daha hızlı bir şekilde muayene edilmelerine olanak sağlıyor.

 

İnovasyon ve uzmanlığın bir ürünü olan iE33 xMATRIX kardiyak ultrason sistemi artık daha da gelişmiş özelliklere sahip... X5-1 transdüserin klinik tedavi uzmanı için rahatlığı ve verimliliği arttırmayı amaçlayan ergonomik tasarımının yanı sıra sistem, iskemik hastalık teşhisi, yapısal kalp hastalığı değerlendirmesi, sistolik ve diyastolik kalp yetmezliği ve aritmiyle bağlantılı kardiyakla ilgili çok sayıda teşhissel özellik sayesinde gelişmiş hasta bakımına yardımcı olmak üzere tasarlandı.

 

Basitleştirilmiş, hasta odaklı sağlık çözümleri sunan iE33 xMATRIX ultrason sisteminin yeni özellikleri arasında tek bir transdüserden yararlanan mükemmel 2B ve 3B görüntü kalitesi, neredeyse anında elde edilen 3B görüntü, yeni 3B iş akışı araçları ve 3B muayene boyunca görsel renkli Doppler akış profili bulunuyor. iE33 xMATRIX ultrason sisteminde yer alan X5-1 ve iRotate ile klinik tedavi uzmanları apikal iki boşluk gibi zorlu 2B görüntüleri kolayca elde edebiliyor. Sistemde ayrıca kaburga kemikleri tarafından kapatılmış bir pencereyi trandüseri manuel olarak döndürerek aramak yerine en iyi akustik pencereyi elde etmek için döndürme işlemi elektronik olarak gerçekleştiriliyor. Stres ekokardiyografisinde kullanıldığında iRotate, klinik tedavi uzmanlarının nabız en yüksek seviyeye çıktıktan sonra X5-1 transdüseri döndürmeden standart pencereden tüm stres ekokardiyografisi protokolünü tamamlamasına olanak sağlıyor.

 

iE33 xMATRIX ultrason sisteminin sağlıkta büyük bir devrim niteliği taşıdığını belirten Philips Türkiye  CEO’su ve Philips Sağlık Türkiye Genel Müdürü Willem Rozenberg “Yeni iE33 xMATRIX ultrason sisteminde kullanılan teknoloji  klinik tedavi uzmanlarına yepyeni teşhis araçları sunuyor ve hastaların daha hızlı bir şekilde muayene edilmelerine yardımcı oluyor. Tarama yorgunluğu yaşayan uzmanların 2B transdüserlerin ergonomisi ile klinik karar alma süreçlerinde ihtiyaç duydukları üç boyut teknolojisini mümkün olan en iyi şekilde sunan iE33 xMATRIX, görüntülemede yeni dönemi temsil ediyor.” diye konuştu.

 

iE33 xMATRIX ultrason sistemi ayrıca standart 2B stres ekokardiyografisinin yanı sıra 3B stres ekokardiyografisini de sunuyor. Görüntü çekildikten sonra, klinik tedavi uzmanları sistemin gelişmiş iSlice yazılımını kullanarak kalp apeksinin kısa eksen görüntülerini elde edebiliyor. Bu görüntüler uzmanlara ultrasonla rutin bir şekilde elde edilmeyen ek klinik bilgiler sağlıyor.

Bilgi için:

Türk Philips Ticaret A.Ş

Berna Yalaz                  

berna.savas@philips.com                     

0216 636 1629

 

Bersay İletişim Danışmanlığı

Deniz Saydam              

deniz.saydam@bersay.com.tr              

0212 337 52 85

 

Sanem Sofuoğlu          

sanem.sofuoglu@bersay.com.tr                       

0212 337 52 87

.

Royal Philips Electronics Hakkında

Hollanda kökenli Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) güncel yenilikler ile insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklı, çok amaçlı bir Sağlık ve İyi Yaşam şirketidir. Sağlık bakım, yaşam tarzı ve aydınlatma alanlarında dünya lideri olan Philips, tüketici anlayışını temel alarak "sense and simplicity" marka vaadiyle teknoloji ve tasarımı insan odaklı çözümler ile bütünleştirmektedir. Merkezi Hollanda'da bulunan Philips'in dünyada 60'tan fazla ülkede toplam 119.000 çalışanı bulunmaktadır. 2010 yılında 25,4 milyar Euro tutarındaki satışlarıyla şirket, kalp sağlığı, akut bakım ve evde sağlık bakımı, enerji tasarruflu aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamaları ile Flat TV, erkek tıraş ve bakım ürünleri, taşınabilir eğlence araçları ve ağız sağlığı ürünleri gibi kişisel sağlık ve bakım amaçlı yaşam tarzı ürünlerinde pazar lideridir. Philips ile ilgili haberlere www.philips.com/newscenter adresinden ulaşabilirsiniz.

.