Philips’ten Daha Az Radyasyon, Daha Fazla Bilinç

Ekim 12, 2011

Radyasyonun duyularla algılanamamakta olduğu gerçeği ile tıbbi görüntülemede ne kadar radyasyona maruz kalındığı bilinmiyorken, Philips’in radyasyon doz yönetimi teknolojisi DoseWise, tıbbi görüntülemede mümkün en düşük radyasyon ile yüksek kalite yakalayarak hasta ve sağlık personeli güvenliğine öncülük ediyor.

 

 

Bilgisayarlı Tomografi, Girişimsel Röntgenden, Radyografiye kadar uzanan birçok uygulama alanındaki Philips görüntüleme cihazlarında DoseWise teknolojisi bulunuyor. Philips’in ‘mümkün olan en düşük radyasyon’ prensibi; daha az radyasyon süresi ve daha fazla bilinç sunuyor.

 

Dosewise prensibini benimseyen Philips görüntüleme cihazları sayesinde, hem sağlık personellerinin hem de hastaların sağlığı için en yüksek güvenlik zahmetsizce sağlanmış oluyor. Doseaware Kişisel Doz Ölçüm cihazı röntgen ortamında maruz kalınan radyasyon miktarını, gerçek zamanlı olarak ölçümlemeye imkân vererek çalışma ortamında güvenliği arttırıyor.

 

Philips, DoseWise teknolojisi konusunda, Radyoloji Teknisyenlerinden de kendi hikayelerini bekliyor. “DoseWise Yılın Radyoloji Teknisyeni 2011” yarışmasına kendi DoseWise hikayeleri ile başvurarak Toronto’daki ‘ISRRT Dünya Kongresi 2012’ye Philips’in davetlisi olarak katılma şansı sunuyor.

 

Yarışma hakkında daha fazla bilgi edinmek için

Dosewise radyasyon yönetimi

DoseAware, kişisel doz metre

DoseAware, kişisel doz metre

Gerçek zamanlı  çalışan Doseaware, maruz kaldığınız radyasyon miktarını izlemenize imkan vererek, size daha sağlıklı bir çalışma ortamı sunuyor.

Royal Philips Electronics Hakkında

Hollanda kökenli Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) güncel yenilikler ile insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklı, çok amaçlı bir Sağlık ve İyi Yaşam şirketidir. Sağlık bakım, yaşam tarzı ve aydınlatma alanlarında dünya lideri olan Philips, tüketici anlayışını temel alarak "sense and simplicity" marka vaadiyle teknoloji ve tasarımı insan odaklı çözümler ile bütünleştirmektedir. Merkezi Hollanda'da bulunan Philips'in dünyada 60'tan fazla ülkede toplam 119.000 çalışanı bulunmaktadır. 2010 yılında 25,4 milyar Euro tutarındaki satışlarıyla şirket, kalp sağlığı, akut bakım ve evde sağlık bakımı, enerji tasarruflu aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamaları ile Flat TV, erkek tıraş ve bakım ürünleri, taşınabilir eğlence araçları ve ağız sağlığı ürünleri gibi kişisel sağlık ve bakım amaçlı yaşam tarzı ürünlerinde pazar lideridir. Philips ile ilgili haberlere www.philips.com/newscenter adresinden ulaşabilirsiniz.

.