Consumer
Ürünler

  SSS

    LED ampuller hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? En fazla sorulan beş SSS ile öğrenin.    

1. CFL'nin avantajları nelerdir?

 

Kompakt floresan ampuller (CFL'ler) geleneksel enkandesan ampullerden daha uzun ömürlüdür ve daha az elektrik kullanır. Enerji tasarrufu yapmak ve aydınlatma faturalarınızı düşürmek için kolay bir yol arıyorsanız bunlar mükemmel bir seçenektir

 

2. Bunların ömrü ne kadardır?


CFL ampuller 6000 saat ila 15.000 saat kullanım ömrüne sahiptir, bu nedenle nadiren değiştirilmeleri gerekir. Buna kıyasla, normal enkandesan ampullerin ömrü genellikle en fazla 1000 saat olarak ölçülmüştür.

 

Gerçek ömür açma-kapatma döngülerinin sıklığından ve çalışma ortamından (aşırı soğuk veya sıcak ortam daha kısa ömre yol açabilir) etkilenir.

3. Çubukları nerede kullanmam gerekir?

 

Son derece popüler çubuk şekli, normalde görev aydınlatması için kullanılan işlevsel aydınlatma veya ampulün daha az görünür olduğu koridorlar ya da garajlar gibi büyük alanları aydınlatmak için kusursuzdur

4. Spiral ampulleri nerede kullanmam gerekir?

 

Kompakt spiral şekil küçük aydınlatma armatürleri için kusursuz biçimde uygundur ve bir yeri gerçekten aydınlatmak için daha fazla ışık çıkışına ihtiyacınız varsa ilk tercihtir

5. Standart veya dekoratif ampul şeklini nerede kullanmam gerekir?

 

Standart ampul (``A biçimli``) en bilinen şekildir, ambiyans ve hoş bir ortam oluşturmak için en iyisidir ve çoğunlukla masa lambalarında, tavan armatürlerinde kullanılır. Ampulün daha görünür olduğu daha dekoratif armatürler için çeşitli dekoratif şekiller halinde kullanılır.

6. CFL çalışmayı kestiğinde ne yapmam gerekir?

 

Kompakt floresan lambalara özel atık olarak işlem yapılmalıdır. Bunlar geri dönüşüm için bölgenizdeki atık tesislerine götürülmelidir.
 

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Doğru ampulü bulun

Philips Aydınlatma hakkında daha fazla bilgi edinmek için videolarımızı izleyin veya  buraya tıklayın
LED ampuller

LED ampuller

 

LED ampuller hoş, sıcak beyaz ışıkla her türlü yaşam alanını dönüştürmenize yardımcı olabilir. Bu kılavuz size LED ampullerin size nasıl sınırsız aydınlatma olanakları sunabildiğini göstermektedir. LED ampuller sayesinde,%90'a kadar enerjiden ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Işık efekti

Işık efekti

 

Bir ampulün ışık efektinin kaplamasından nasıl etkilendiğini ve bunun doğru türde aydınlatma oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceğini görün. Buzlu ampuller dağılımlı bir ışık verir. Şeffaf ampuller ise parıltılı, doğal bir sıcak ışık üretir.

Enerji tasarruflu ampuller

Enerji tasarruflu ampuller

 

Kompakt floresan ampuller olarak da bilinen enerji tasarruflu ampuller aynı miktarda ışık üretmek için klasik ampullerden daha az enerji kullanır. Enerji tasarruflu ampullerin nasıl ruh halinize uygun ışık efektini ve ambiyansı yaratıp aydınlatma faturalarınızı düşürebildiğini görün.

 

Halojen ampuller

Halojen ampuller 

 

Halojen ampuller, klasik ampulleri değiştirmenin en hızlı ve kolay yoludur. Halojen ampullerin size nasıl klasik ampullerle aynı kalitede sıcak, parıltılı ışık sağlarken çok sayıda aydınlatma olanağı seçenekleri sunduğunu görün. Halojen ampuller klasik ampulleri değiştirmenin en hızlı ve kolay yoludur Enerji tasarruflu ampuller - Doğru ışık teknolojisini seçme.

Spot ışığın altında

Diğer aydınlatma ürünlerimize bakın