Philips Tanımlama Bilgileri Politikası

 

Aşağıdaki tarih itibariyle yürürlüğe girecek Tanımlama Bilgileri Bildirimi

12 Eylül 2014

Tanımlama bilgileri hakkında daha fazla bilgi

Philips, çevrimiçi deneyiminizi ve web sitelerimizle olan etkileşiminizi olabildiğince bilinçli, uygun ve destekleyici hale getirmeyi hedeflemektedir. Bunu başarmanın yollarından biri de sitemize yaptığınız ziyaret hakkındaki bilgileri bilgisayarınızda kaydeden tanımlama bilgileri veya benzer teknikleri kullanmaktır. Web sitemizde hangi tanımlama bilgilerinin hangi amaçlarla kullanıldığını bilmenizin oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz. Bunlar, bir yandan web sitemizin mümkün oldukça kullanıcı dostu olmasını sağlarken, öte yandan da gizliliğinizi korumaya yardımcı olacaktır. Aşağıda, web sitemiz tarafından veya aracılığıyla kullanılan tanımlama bilgileri ve bunların kullanım amaçları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu bildirim, herhangi bir sözleşme veya anlaşma değil, gizliliğinize ve tanımlama bilgileri kullanımımıza ilişkin bir beyandır.

Tanımlama bilgileri nedir?

Tanımlama bilgileri, belirli web sitelerini ziyaret ettiğinizde bilgisayarınızın sabit diskine kaydedilen küçük metin dosyalarıdır. Philips'te piksel ve web işaretçisi gibi benzer teknikler kullanabiliriz. Tutarlılığı sağlamak adına tüm bu teknikler "tanımlama bilgileri" olarak anılacaktır.

Bu tanımlama bilgileri neden kullanılıyor?

Tanımlama bilgileri, pek çok farklı amaçla kullanılabilir. Örneğin tanımlama bilgileri, daha önce web sitemizi ziyaret etiğinizi göstermek ve sitenin en çok hangi bölümlerine ilgi duyabileceğinizi belirlemek için kullanılabilir. Ayrıca tanımlama bilgileri, web sitemizi ziyaret ederken tercihlerinizi kaydederek çevrimiçi deneyiminizi de geliştirebilir.

Üçüncü şahıs tanımlama bilgileri

Üçüncü şahıslar (Philips dışı) da Philips web sitelerini ziyaretiniz sırasında bilgisayarınıza tanımlama bilgilerini kaydedebilirler. Bu dolaylı tanımlama bilgileri, doğrudan tanımlama bilgilerine benzer, ancak ziyaret ettiğinizden farklı bir alandan (Philips dışı) gelir.